Ceny połączeń z pocztą głosowa są zróżnicowane nie mniej niż numery dostępu, otóż:

w sieci EraGSM dla taryf: „Halo”, „Biała” i „Po prostu” koszt połączenia (nie dotyczy roamingu) wynosi 24gr+VAT (czyli 29gr brutto) za minutę. Dla posiadaczy wyższych planów taryfowych odsłuchiwanie poczty jest całkowicie bezpłatne. Posiadacze kart „TakTak” będą musieli się pogodzić z pozbyciem się 2zł+VAT (czyli 2,44zł brutto) niezależnie od długości jego trwania za aktywowanie poczty głosowej, a następnie cenami połączeń na poziomie rozmów wewnątrzsieciowych.

w sieci PlusGSM poczta jest darmowa (również dla SimPlusa) gdy sama oddzwania. Gdy jednak chcemy sami zadzwonić, płacimy jak za połączenie wewnątrzsieciowe, niezależnie od wybranej taryfy i pory dnia.

w sieci Idea odsłuchiwanie poczty dla posiadaczy kart abonentowych jest całkowicie darmowe. Posiadacze kart POP płacą za połączenie z pocztą tak jak za połączenie wewnątrzsieciowe.

w sieci TP S.A. podstawową opłatą, jaką ponosi abonent poczty głosowej jest opłata za aktywacją usługi pobierana w trakcje połączenia z ulgowym numerem 0 801 151 151. Wspomniana opłata odpowiada cenie jednej jednostki taryfikacyjnej (29gr+VAT). Z usługą poczty głosowej nie są związane żadne dodatkowe opłaty abonamentowe. Odsłuchiwanie wiadomości z własnego aparatu telefonicznego abonenta poczty głosowej jest całkowicie bezpłatne.
Opłaty za pozostawienie (i zdalne odsłuchanie) wiadomości w systemie poczty głosowej są takie same, jak opłaty za „zwykłe” połączenie. Można przy tym korzystać z innych sieci telefonii stacjonarnej i komórkowej. Wtedy musimy zapłacić zgodnie z obowiązującymi w nich cennikami. Dotyczy to również połączeń realizowanych z zagranicy.

w sieci Netia za nagranie się w poczcie głosowej płacimy jak za połączenie lokalne 0,28gr+VAT (taryfa Zielona) lub 0,29gr+VAT (taryfa Niebieska). Aktywacja tej usługi jest bezpłatna natomiast jedyną opłatą jaką ponosi użytkownik jest miesięczny abonament 6zł brutto (tylko taryfa Niebieska). Odsłuchanie pozostawionej wiadomości jest całkowicie bezpłatne.

[powrót]